Tworząc oprogramowanie korzystamy z metodologii opartej na zasadzie zwinnego zarządzania projektem – SCRUM.
Nasze działania obrazuje poniższy schemat.

 

scrum

metodyka_03

 

 

 

Najważniejsze dla nas są Twoje potrzeby. Rozmowa odnośnie oczekiwań związanych z oprogramowaniem i jego funkcjonalnością jest podstawą dobrze wykonanej pracy. Przeprowadzamy analizę wymagań i możliwości. Już na etapie rozmów określamy wygląd interfejsu użytkownika, usability i sposób działania całego programu.

metodyka1

 

 

 

stermedia-05

 

metodyka_02

Podczas tej fazy wydzielony zespół programistów tworzy system w oparciu o wcześniejsze ustalenia. Postępy pracy można śledzić na bieżąco na udostępnionym przez Stermedia środowisku testowym. Wiążąca komunikacja projektowa odbywa się przez wydzielone przez nas środowisko do zarządzania projektami REDMINE. Pozwala ono klientowi na bieżący wgląd w postępy projektu i stały wpływ na jego przebieg. Przy każdym odbiorze etapu/sprint’a proponujemy spotkanie/tele- bądź video-konferencję .

 

 

Po zakończeniu procesu programowania aplikacje są testowane. Dużą wagę przykładamy do wydajności i bezpieczeństwa systemów. Zależy nam by ich użytkowanie było bezpieczne i intuicyjne.

metodyka2

baner-48

metodyka_04

Oprogramowanie zostaje przekazane dopiero po zakończeniu testów i dokonaniu usprawnień. Zawsze służymy pomocą w procesie wdrażania aplikacji w Państwa firmie i udzielamy wsparcia technicznego w czasie użytkowania produktu. Wytworzone przez nas oprogramowanie objęte jest gwarancją.

metodyka_05

 

 

Wymagania rynku i zmieniające się technologie mogą wymusić konieczność wprowadzenia zmian w istniejący już produkt. Zapewniamy możliwość późniejszej rozbudowy stworzonej przez nas aplikacji.

support-12

Przy realizacji aplikacji praktykujemy Continuous Integration (Ciągła integracja).

 Polega ona na częstym, regularnym włączaniu (integracji) bieżących zmian w kodzie do głównego repozytorium.
Niezbędnym elementem jest także zapewnienie poprawności kompilacji kodu po wykonaniu integracji tzn. TestDriven Development tj.

  • pisanie tzw. testów jednostkowych, uruchamianych automatycznie
  • refaktoryzacji kodu

 Przeprowadzana ciągła integracja oraz TDD prowadzą do:

  • zmniejszenia kosztów i ilości pracy niezbędnej do łączenia prac wykonanych przez różne osoby,
  • wcześniejszego wykrywania błędów


stermedia2-47