W tym miesiącu zorganizowaliśmy kolejny Meetup. Czyli nasze comiesięczne spotkania pełne interesujących wykładów, warsztatów, które dostarczyły dawki wiedzy. Zapał prowadzących udzielił się również uczestnikom. Głodni i złaknieni wiedzy, wygodnie się rozsiedli by wysłuchać co mają do powiedzenia ich koledzy, którzy specjalnie dla nich organizują owe spotkania.

Tradycyjnie nadzorującym całe spotkanie był Jakub, który zapowiadał wystąpienia uczestników, pilnował czasu “antenowego” oraz podsumowywał każde wystąpienie.

Jako pierwsza była “Stermediowa retrospekcja”, dzięki której pracownicy są na bierząco z projektami firmowymi oraz mogą powspominać wspólnie minione wydarzenia. To także czas na dodatkowe uwagi odnośnie firmowych spraw.

W drugiej części Meetup’u Maciej przedstawił “Redmine jako narzędzie wspomagające SCRUM w projekcie”. Jako że jesteśmy grupą ludźmi, którzy ciągle rozwijają metody swojej pracy, tak mogliśmy zobaczyć inną koncepcję wykorzystywania redmine’a, zgłaszania usterek i współpracy między deweloperem a testerem w codziennych taskach.

Na koniec był odpowiedni czas na warsztaty z Dockera, a dokładniej “Docker w praktyce”, którego poprowadził Dawid.

Narzędzie to jest coraz bardziej popularne. Używa się go na serwerach, szczególnie na cloudzie, gdzie wspiera lub nawet zastępuje klasyczną wirtualizację oferowaną przez VMware lub XEN.

 

Dziękujemy wszystkim za tak liczne uczestnictwo oraz organizatorom Meetup’u. Do zobaczenia za miesiąc!

A na dokładkę zdjęcia