Green Days-podsumowanie

Przez te trzy dni postawiliśmy sobie ambitne cele-pozbyć się wszystkich elektorśmieci, zadbać o roślinki firmowe oraz urozmaicić ubogą dietę w wyjątkowe, iście informatyczne soki!

Zaraz po ogłoszeniu zbiórki elektro śmieci nasi pracownicy zajrzeli do zakamarków swych domostw, by poszukać wszystkich zalegających sprzętów. Przypomnijmy, że są to telefony komórkowe, drukarki i wszelkie sprzęty elektorniczne, ale także baterie.

W pierwszy dzień kolekcja była skromna, jednak już w drugi dzień przybyły znaczne ilości i nie było już miejsca na składowanie go w wyznaczonym miejsu.

Jako, że na co dzień żyjąc w mieście musimy wdychać nie tylko powietrze, ale i wszelkie zanieczyszczenia z ulicy, toteż w pracy tlen dostarczają nam firmowe rośliny 🙂 Postanowiliśmy w ten wyjątkowy dzień odwdzięczyć się im za to i przesadziliśmy je do nowych, większych doniczek. W tym nowego „zielonego pracownika”, syna Stefana, dorodnego Jukki, który wypuścił pnącze 😉 Niektórym tak spodobały się rękawiczki ogrodnicze, że postanowili w nich pracować przy komputerze.

Jednak prawdziwą gratką były informatyczne soki, które przygotował dla nas Jakub z żoną.

Takiej dawki mocy jakiej nam dostarczono, starczy zapewne na rok, a nasze projekty z pewnością będą najlepsze! 🙂

Jako pierwsza wystartowała JAVA – połączenie banana, mango z pomarańczą. Tak podany w firmowych kubeczkach rozbudził apetyt na więcej.

Drugi w kolejności pojawił się ANDROID/PYTHON – ta kombinacja składała się z kiwi, agrestu i jabłka. Dodatkową atrakcją było odgadywanie smaków, które były podane dopiero po jakimś czasie.

Trzecim był Ruby – truskawka z arbuzem. Swym łagodnym smakiem wyciszył kubki smakowe przed ostatnim soczkiem.

Ostatnim był PHP – jagoda z bananem. I tym samym ostatnim, jakie mogliśmy w ten dzień spróbować.

Ten dzień postanowiliśmy uczcić dodatkowo ubierając się na zielono, tak by jeszcze bardziej było green!

Nie obyło się także bez upominków w postaci odblaskowych opasek, dla tych, którzy postanowili porzucić w ten dzień samochów na rzecz rowera.

Takie „green days” każdy z Was może zastosować na co dzień. Nie tylko dla zdrowia ale i dla środowiska. Pamiętajcie, że segregacja jest bardzo ważna. Większość tego co przeznaczamy do wyrzucenia, nadaje się do recyklingu. Posegregowane przestaje być śmieciem a staje się wartościowym surowcem. Rezygnując z segregowania wyrzucasz wraz ze śmieciami równowartość 2 zł.